Beöthy Tamás

1927. febr. 15. Bp. SJ 1955. aug. 23. Psz. 1963. júl. 31. F. 1971. aug. 15. †2015. febr. 11. Budapest.

1945-ben vették fel Műegyetem építészmérnöki karára, ekkor ismerte meg az illegalitásba szorított jezsuitákat. 1953-ban kezdte meg a titkos noviciátust. Építészmérnöki diplomáját 1950-ben szerezte meg, utána hat évig dolgozott építészként. 1956-ban a forradalomban játszott szerepe miatt külföldre (Ausztriába) távozott. 1958–60 között az írországi Tullamore-ban filozófiát, majd 1961–4 között Dublinban teológiát végzett. 1964–5-ben Münsterben végezte a terciát. Ezután 1964-ben Amerikába került, először Rochesterben tanított matematikát, majd 1967–8-ban Hamiltonban káplán. 1969–79 között Courtlandben volt előbb káplán, majd plébános. 1980–9 között Londonban (Ont.), a St. Mary kórházban volt lelkész. 1989-ben hazatért Mo.-ra, először Kalocsán volt káplán, majd 1992-től kezdve Bp.-en lelkész, lelkigyakorlat- és Cursillo házas hétvége programvezető. 2012-től a bp-i Farkas Edith Szeretetotthon lelkésze.

Ir: MJTN 31; Beöthy Tamás. MJN 154–5; Miklósházy 24.született: 1927-02-15, Bpbelépés: 1955-08-23fogadalom: 1971-08-15papszentelés: 1963-07-31meghalt: 2015-02-11, Budapest