Csele (Holper) Sándor

1918. aug. 15. Fertőszentmiklós. SJ 1937. aug. 14. Psz. 1947. ápr. 26. F. 1954. aug. 15. †1997. szept. 10.

1937–40 között a zugligeti Manrézában elvégezte a noviciátust és a retorikát. 1941–4 között Kassán filozófiát tanult. 1944-ben Pécsett volt magiszter, majd Szegeden elkezdte a teológiát. Tanulmányait 1948-ban fejezte be Rómában, ahol közben pappá szentelték. 1951-ben Münsterben végezte a terciát. Utána 1952–94-ig a római Germanicumban működött, először repetitorként a doktori tézisét írta, majd tanulmányai bejezése után, 1954-től a ház minisztere és ökonómusa volt, aki gondozta a San Pastoréban lévő villát is. 1995-ben szélütés érte, ezután bevonult az Írók Házának betegtermébe, ahol később elhunyt.

M: „Cur dolor in Redemptione?” Róma, 1952. Ir: MJTN 48; Szilas L.: P. Csele Sándor MJV III. 295–7; †P. Csele Sándor S. J. 1918–1997. ProvH 51. (1997. szeptember–október) 16–9; MJN 104.született: 1918-08-15, Fertőszentmiklósbelépés: 1937-08-14fogadalom: 1954-08-15papszentelés: 1947-04-26meghalt: 1997-09-10