Damjanovics (Demjanovics) Vazul

1862. febr. 19. Kelecsény. SJ 1888. márc. 17. F. 1903. aug. 15. †1920. nov. 17. Szatmárnémeti.

1888–9 között Nagyszombatban skolasztikus novícius, a következő évben St. Andräban retorikus volt. 1891-ben Pozsonyban filozófiát tanult. 1892-ben Bécs-Kalksburgban magiszter. 1893–4 között Innsbruckban teológiát tanult. 1896-ban Kalocsán konviktusi felügyelő volt, és német nyelvet tanított a gimnáziumban. 1897-ben Bécs-Lainzban végezte a terciát. 1898-ban Kalocsán magyar és latin nyelvet, hittant tanított, majd 1899-ben Bécs-Kalksburgban a magyar nyelv tanára volt. 1900–10 között Kalocsán konviktusi felügyelőként és könyvtárosként, majd 1911-ben Nagykapornakon lelkészként és könyvtárosként tevékenykedett. 1912-től haláláig Szatmárnémetiben volt lelkész, könyvtáros, konviktusi felügyelő.

Ir: MJTN 51.született: 1862-02-19, Kelecsénybelépés: 1888-03-17fogadalom: 1903-08-15meghalt: 1920-11-17, Szatmárnémeti