Klobusiczky János

1613. márc. 16. Kisfalud. Nyelv: magyar. SJ 1634. okt. 19. Bécs. Psz. 1646. F. 1652. szept. 8. 4 fog. prof. Róma. †1693. márc. 8. Róma.

Bécsben lépett be a Társaságba. 1637-től Nagyszombatban egy évig az alsósokat tanította, majd elvégezte a hároméves bölcseleti kurzust. Két évig újra tanított és két évig teológiát hallgatott 1645-től Passauban, majd Grazban folytatta ugyanazt. 1646-ban szentelték pappá. A következő évben Judenburgban volt harmadik probációban. 1648-ban Sopronban grammatikát, Szepesváralján két évig kazuisztikát tanított. 1657–9-ben Ungváron volt rektor. Utána Rómában a Szent Péter-bazilika magyar gyóntatója lett, és haláláig harmincnégy éven át végezte ezt a feladatot.

Ir: CPA II. 643; Po Magyar 748; MKL VII. 30; Monay 98–101.született: 1613-03-16, Kisfaludbelépés: 1634-10-19, Bécsfogadalom: 1652-09-8, Róma, 4 fog. prof.papszentelés: 1646-0-0meghalt: 1693-03-8, Rómabeszélt nyelvek: magyar