Koroda József

1725. márc. 11. Trencsén. SJ 1742. okt. 20. Buda. Psz. 1656. Kassa. F. 1761. febr. 2. 4 fog. prof. Opava. †1777. Vágbeszterce.

Tizenhét éves korában Trencsénben lépett be a Társaságba. Bölcseleti tanulmányait 1747–9-ben Grazban, a teológiát 1753–6-ban Kassán végezte, ahol pappá szentelték. 1757-ben Besztercebányán volt harmadik probációban. Majd Péterváradon és Sárospatakon lelkipásztor volt. 1760–8-ig tábori lelkészként szolgált a Lipót-, a Pálffy- és a Sisko-légiókban. 1769-ben Selmecbányán volt népmisszionárius, a következő évben Szakolcán lelkipásztor. 1771-ben Ungváron a ház gazdasági ügyeit intézte. 1772-től a Társaság feloszlatásáig Pozsonyban volt hitoktató. Vágbesztercén halt meg 1777-ben.

Ir: Nom. II. 771–2.született: 1725-03-11, Trencsénbelépés: 1742-10-20, Budafogadalom: 1761-02-2, Opava, 4 fog. prof.papszentelés: 1656-0-0, Kassameghalt: 1777-0-0, Vágbeszterce