Lattinger János

1838. jún. 1. Kicléd. SJ 1863. júl. 24. Nagyszombat. F. 1877. febr. 2. Kalocsa. †1900. nov. 17. Nagykapornak.

1863–5 között Nagyszombatban volt novícius. 1866–7-ben Szatmárnémetiben spirituális és a Mária-kongregáció vezetője. 1868–73-ig Kalocsán könyvtárosként működött; a Historia Domust írta és nyelvtantanár volt a gimnáziumban. 1874–5 folyamán Innsbruckban teológiát tanult. 1876-ban Prágában végezte a harmadik probációt. 1877–82 között Kalocsán volt lelkész. 1883–6 között Szatmárnémetiben volt lelkész, spirituális, a Mária-kongregáció prézese és templomi gyóntató. 1887–1900 között Nagykapornakon volt lelkész.

Ir: MJTN 137; Magyar Jezsuiták 94–5.született: 1838-06-1, Kiclédbelépés: 1863-07-24, Nagyszombatfogadalom: 1877-02-2, Kalocsameghalt: 1900-11-17, Nagykapornak