Magula János

1605. febr. 11. Jászló. SJ 1627. jún. 13. Leoben. Psz. 1634. Bécs. F. 1641. nov. 1. Homonna. C. sp. †1668. jún. 15. Nagyszombat.

Jászlón született, huszonkét éves korában lépett be a Társaságba. Tanulmányait 1630–4 között Bécsben végezte, ahol pappá szentelték. 1635–6-ban házgondnok volt Homonnán, majd Ungváron. 1639–40-ben újra Homonnán volt népmisszionáriusként. Utána gyakran változtatta állomáshelyét. 1642–5-ben, 1647–52-ben Szepeshelyen volt házgondnok. 1653–4-ben Pozsonyban, 1655-ben Trencsénben működött. 1656-tól nyugodtabb életmódot folytatott, amiben valószínűleg egészségi állapota is közrejátszott. 1656–65-ig Turócon volt házi lelkiatya. Onnan 1666-ban Nagyszombatba került betegen, ahol két év múlva meghalt.

Ir: CPA II. 665.született: 1605-02-11, Jászlóbelépés: 1627-06-13, Leobenfogadalom: 1641-11-1, Homonna, C. sp.papszentelés: 1634-0-0, Bécsmeghalt: 1668-06-15, Nagyszombat