Nagy Kálmán

1911. nov. 23. Nagyléta. SJ 1934. szept. 6. Psz. 1944. jún. 8. †1962. okt. 28. Lyon.

A zugligeti Manrézában végezte a noviciátust, 1937–8 között Bp.-en filozófiát hallgatott. 1939-ben a kínai misszióba küldték. 1939–41 között Pekingben tanult kínaiul, majd 1942–4 között Zikavejben teológiát végzett; 1944. június 6-án szentelték pappá. 1946–7 között Tamingban volt misszionárius, de megbetegedett, 1948–50-ig egy sanghaji kórházban kezelték. 1951-ben érkezett Lyonba szintén betegen, majd 1955-ben Francheville-be került, végül Lyonban hunyt el.

Ir: MJTN 162; MKL IX. 452; Nagy Kálmán. Volt debreceni diákból – hithirdető. Kaszap István Lapja 3. (1943) 2, 3–7; MJN 217.született: 1911-11-23, Nagylétabelépés: 1934-09-6papszentelés: 1944-06-8meghalt: 1962-10-28, Lyon