Németh János

1910. febr. 14. Egyed. SJ 1930. aug. 14. Psz. 1941. jún. 22. †1982. máj. 9. Pécs.

A zugligeti Manrézában, a noviciátus és a retorika elvégzése után, 1934–5 között Szegeden, 1936-ban Bp.-en tanulta a filozófiát. 1937–8 között a pécsi Pius Kollégiumban volt szakaszprefektus. 1939–42 között Szegeden végezte a teológiát. A tercia után, 1943–50 között Hódmezővásárhelyen lelkészkedett. A feloszlatás után előbb Szegeden, majd 1952–4 között Pannonhalmán, végül 1954-től haláláig Püspökszentlászlón kertész és lelkipásztori kisegítő volt. Jámbor életvitele folytán társai az Istenes János nevet adták neki.

Ir: MJTN 165; Bíró L.: P. Németh János S. J. Anima Una 86. (1982. november) 2–4; Vácz J.: Németh János SJ (1910–1982) Szolgálat 57. (1983. húsvét) 100–2; Miklósházy 43.született: 1910-02-14, Egyedbelépés: 1930-08-14papszentelés: 1941-06-22meghalt: 1982-05-9, Pécs