Németh József III.

1925. febr. 17. Nagylózs. SJ 1944. aug. 14. Psz. 1955. júl. 31. F. 1961. aug. 15. †2016. január 19. Nagylózs.

A noviciátust a Manrézában végezte. 1947–9 között Szegeden filozófiát hallgatott, majd külföldre távozott. 1951–2 között Feldkirchben volt magiszter. 1953–6 között Enghienben teológiát tanult, ahol 1955-ben papá szentelték. 1957-ben St. Andräban végezte a terciát. 1958–62 között a bécsi egyetemen latin nyelvből doktorált, majd 1963–7 között a feldkirchi jezsuita gimnáziumban latin és görög nyelvet tanított, 1967–80 között az iskola igazgatója volt. 1981–9 között a kalksburgi jezsuita gimnáziumban tanított latint és görögöt. 1990-ben Bécs-Lainzban kisegítő volt a plébánián. 1991-től Innsbruckban latint és görögöt tanít az egyetemen. Élete utolsó éveiben szülőfalujában, testvérénél élt.

Ir: MJTN 106; MJN 224.született: 1925-02-17, Nagylózsbelépés: 1944-08-14fogadalom: 1961-08-15papszentelés: 1955-07-31meghalt: 2016-01-19, Nagylózs