Orosz András

1917. dec. 29. Pécel. SJ 1936. júl. 30. Psz. 1946. jún. 26. †1971. ápr. 3. Nógrádverőce.

A kétéves noviciátust a zugligeti Manrézában végezte. 1939-ben Bp.-en, 1940–1-ben Kassán végezte filozófiai tanulmányait. 1942–3-ban a pécsi Pius Gimnáziumban volt magiszter, szakaszprefektus, leventeoktató. 1944–7 között Szegeden végezte teológiai tanulmányait. 1948-ban a Manrézában töltötte harmadik probációját. 1949–50-ben a szegedi kollégiumban a Szentírás tanára, misszionárius és templomi gyóntató volt.

Ir: MJTN 170; Holovics F.: Orosz András (1917–1971). Barátaink Levelei. 1971. április 25. 7–9; Páski J.: Orosz András utolsó napjai. Barátaink Levelei. 1971. április 25. 11–12; Orosz András S. J. Cor Unum 114. (1971) 2; Orosz András SJ (1917–1971). Szolgálat 12. (1971. karácsony) 105–107; Miklósházy 44.született: 1917-12-29, Pécelbelépés: 1936-07-30papszentelés: 1946-06-26meghalt: 1971-04-3, Nógrádverőce