Ravasz Lukács

1592. okt. Fell. SJ 1614. szept. 4. Brünn. Psz. 1623. Graz. F. 1628. júl. 31. Szepeshely. C. sp. †1634. ápr. 18. Kolozsmonostor.

Huszonkét éves korában, 1614-ben Brünnben lépett be a Társaságba. A második próbaévet Leobenben végezte. 1617–8-ban Grazban bölcseletet tanult. Utána Homonnán tanított középiskolában. A következő évet a lengyelországi Sandomierzben töltötte. 1621-ben Poznańban kezdte meg teológiai tanulmányait, és Grazban folytatta. 1623-ban szentelték pappá. 1624-ben Nagyszombatban grammatikát tanított. Utána Ebendorfban végezte a harmadik próbaévet. 1627-től Erdélyben, Almáson a gróf Csáky családnál volt lelkipásztor. 1633-tól Kolozsmonostoron az erdélyi misszió főnöke volt.

Ir: CPA II. 721–2.született: 1592-10-0, Fellbelépés: 1614-09-4, Brünnfogadalom: 1628-07-31, Szepeshely, C. sp.papszentelés: 1623-0-0, Grazmeghalt: 1634-04-18, Kolozsmonostor