Stieber Georg

1820. nov. 25. Cheb. Nyelv: német. SJ 1838. aug. 31. Psz. 1851. Leuven. F. 1856. febr. 2. 4 fog. prof. 1866-tól tartományfőnök. †1871. júl. 23. Innsbruck.

1838-ban lépett be a Társaságba. Egyévi grazi retorikai tanulmány után ugyanott, majd Innsbruckban tanított két évig a gimnáziumban. 1846–7-ben az ausztriai Linzben bölcseletet, 1849–52-ben a belgiumi Leuvenben teológiát tanult. 1851-ben szentelték pappá. 1853-tól Linzben tanított latin és görög nyelvet. 1856-ban a bécsi Kalksburgban házgondnok és internátusi igazgató volt. 1859-ben Linzben, 1863-ban Kalksburgban lett rektor. 1866-tól haláláig a rendtartományt igazgatta.

Ir: Cat. Def. I. 3.901.született: 1820-11-25, Chebbelépés: 1838-08-31fogadalom: 1856-02-2, 4 fog. prof.papszentelés: 1851-0-0, Leuvenmeghalt: 1871-07-23, Innsbruckbeszélt nyelvek: német