Szebenyi Endre

1928. nov. 22. Szeged. SJ 1947. aug. 14. Psz. 1961. júl. 31. F. 1964. aug. 16.

1947–9 között a zugligeti Manrézában volt skolasztikus novícius, majd elöljárói kérésére elhagyta az országot. 1950–1-ben Assenhausenban magyar irodalmat tanult. 1952–4 között Leuvenben filozófiát hallgatott. 1955–8 között Oxfordban végezte a teológiát, közben pappá szentelték. 1963-ban a kanadai Saint Jérôme-ban végezte a terciát. 1964–2003 között a syracuse-i Le Moyne egyetemen tanított biológiát, amelyből 1968-ban doktorált.

Ir: MJTN 219; Szebenyi E.: Menekülés. MJV II. 239–42.született: 1928-11-22, Szegedbelépés: 1947-08-14fogadalom: 1964-08-16papszentelés: 1961-07-31