Szigeth Nándor (Ferdinánd)

1827. szept. 24. Szekszárd. SJ 1858. aug. 7. Nagyszombat. F. 1870. aug. 15. †1882. dec. 16. Nagyszombat.

1858–60 között Nagyszombatban páter novícius volt, 1861–71 között Kalocsán nyelvtant tanított a gimnáziumban, templomi gyóntató, a Jézus Szíve Társulat vezetője és a Mária-kongregáció prézese volt. 1872–8 között Nagyszombatban novíciusmesterként tevékenykedett. 1879-től haláláig Kalocsán volt hittantanár és a Jézus Szíve Társulat vezetője, lelkigyakorlat-vezető.

Ir: MJTN 221; Magyar Jezsuiták 89–91; KK 147; Magyar Jezsuiták, 1939. Szent Ignác 8; Petruch I. 153–4.született: 1827-09-24, Szekszárdbelépés: 1858-08-7, Nagyszombatfogadalom: 1870-08-15meghalt: 1882-12-16, Nagyszombat