Szuhai Pál

1607. jan. Szuha. SJ 1632. okt. 25. Bécs. Psz. 1637. F. 1647. júl. 31. Ungvár. C. sp. †1676. dec. 18. Trencsén.

Bécsben, 1632-ben lépett be a Társaságba. Próbaideje után Pozsonyban és Győrben tanított egy évig grammatikát. Kazuisztikát Grazban és Nagyszombatban tanult. Papi életének első évtizedében főleg lelkipásztorként működött, de sehol nem tartózkodott hosszabb ideig. 1652–68 között öt különböző házban volt házgondnok, és intézte az anyagi ügyeket. Utána Sopronban és Nagyszombatban vezette a papnövendékek intézeteit. Trencsénben halt meg 1676-ban.

Ir: CPA II. 766.született: 1607-01-0, Szuhabelépés: 1632-10-25, Bécsfogadalom: 1647-07-31, Ungvár, C. sp.papszentelés: 1637-0-0meghalt: 1676-12-18, Trencsén