Uhlarik János

1819. okt. 30. Alsóhricsó. SJ 1857. május 2. Nagyszombat. F. 1867. aug. 15. †1881. márc. 28. Kalocsa.

1857–8-ben Nagyszombatban volt novícius. 1859–60 folyamán Pozsonyban filozófiai és teológiai ismereteit bővítette, egyben a ház minisztere és templomi gyóntató volt. 1861–6 között Kalocsán volt miniszter, spirituális, az építkezések felügyelője. 1867-ben St. Andräban végezte a harmadik probációt. 1868-tól haláláig Kalocsán volt spirituális és házi gyóntató.

Ir: MJTN 235–6; Jedlicska P.: Uhlárik János. Kiskárpáti emlékek. I. Bp., 1882. 287; Magyar Jezsuiták 237–9; KK 140; Magyar Jezsuiták, 1939. Szent Ignác 8; Kerkai 134; Petruch II. 201–2.született: 1819-10-30, Alsóhricsóbelépés: 1857-05-2, Nagyszombatfogadalom: 1867-08-15meghalt: 1881-03-28, Kalocsa