Újfalvi (Nagyházy) János

1625. Csíkszentgyörgy. SJ 1649. febr. 8. Bécs. Psz. 1661. Nagyszombat. F. 1666. aug. 22. 4 fog. prof. Udvarhely. †1683. febr. 27. Udvarhely.

Csíkszentgyörgyön született, huszonnégy évesen lépett be Bécsben a Társaságba. A bölcseleti tanulmányokat 1653–5-ben, a teológiát 1658–61-ben Nagyszombatban végezte. Rögtön utána két évig Ungváron házi lelkiatyaként és hitszónokként működött. 1664-ben végezte a harmadik probációt Judenburgban. Utána egy-egy évig Udvarhelyen és Kolozsváron volt népmisszionárius. 1667-ben visszatért Udvarhelyre, ahol 1668-tól haláláig vicesuperior és lelkipásztor volt.

Ir: Nom. III. 1745.született: 1625-0-0, Csíkszentgyörgybelépés: 1649-02-8, Bécsfogadalom: 1666-08-22, Udvarhely, 4 fog. prof.papszentelés: 1661-0-0, Nagyszombatmeghalt: 1683-02-27, Udvarhely