Vass György

1926. ápr. 1. Bp. SJ 1946. júl. 30. Bp. Psz. 1957. júl. 31. F. 1963. aug. 15. †2013. júl. 28. Innsbruck.

1946–8 között a zugligeti Manrézában volt novícius, 1949-től Szegeden, 1951-ben Chieriben, 1952-ben Leuvenben tanult filozófiát. 1953–4-ben St. Blasienben volt magiszter. 1955–8-ig Chipping Nortonban végezte a teológiát, 1957-ben szentelték pappá. 1959-ben St. Asaphban végezte a terciát, utána 1960–1-ben Rómában a bienniumon teológiából doktorált a Gergely Egyetemen. 1962–70-ig Chipping Nortonban, majd 1971–6 között Londonban tanított dogmatikát. 1977–99 között a dogmatika professzoraként működött Innsbruckban, közben 1989-ben dékán is volt. 2000-ben lett professor emeritus. Tanári tevékenysége mellett részt vállalt a magyar hívek pasztorálásában és a Pax Romana-mozgalomban. 2007–8-ban Reith bei Seefeldben volt plébános. Innsbrucki nyugdíjas évei alatt időnként a helyi magyarok között működött.

M: Ember és mindenség. Klny. Bp., 1986; A Pattern of Doctrine? London, 1999; Hans im Glück. MJV II. 242–62. Ir: MJTN 240; Borovi 103–6; MJN 269.született: 1926-04-1, Bpbelépés: 1946-07-30, Bpfogadalom: 1963-08-15papszentelés: 1957-07-31meghalt: 2013-07-28, Innsbruck