Vértes Boldizsár

1918. ápr. 21. Lánycsók. SJ 1936. júl. 30. Psz. 1947. jún. 22. †1983. márc. 14. Pincehely.

1936–8 között a zugligeti Manrézában volt novícius. 1939-ben Bp.-en, majd 1940–1-ben Kassán filozófiát tanult. 1942–4 között a pécsi Pius Gimnáziumban latin és magyar nyelvet tanított, és a konviktusban volt felügyelő. 1945–8 között Szegeden teológiát tanult. 1949-ben a Manrézában végezte a terciát. 1950-ben missziós lelkészként tevékenykedett. 1950–83-ig először Pécsett, majd Bátaszéken volt lelkész.

Ir: MJTN 242; P. Vértes Boldizsár SJ (1918–1983). Szolgálat 59. (1983. Kisboldogasszony) 94–5; P. Vértes Boldizsár (1918–1983). MJV IV. 495–6; Miklósházy 55.született: 1918-04-21, Lánycsókbelépés: 1936-07-30papszentelés: 1947-06-22meghalt: 1983-03-14