Viszochani István

1611. aug. 20. Viszocsány. SJ 1630. okt. 23. Bécs. Psz. 1642. ápr. 5. Graz. F. 1646. dec. 26. C. sp. Nagyszombat. †1662. dec. 11. Besztercebánya.

Tizenkilenc éves korában Bécsben lépett be a Társaságba. 1635–7-ben Grazban bölcseletet, 1642-ben ugyanott egy évig kazuisztikát tanult, és még abban az évben pappá szentelték. Rögtön a tanulmányok után Leobenben elvégezte a harmadik próbaévet is. Utána Győrben retorikát tanított. 1646-ban Pozsonyban hitszónok, a következő évben Nagyszombatból népmisszionárius volt. 1649–53 között Gyöngyösön négy, Trencsénben egy évig tanított középiskolában. 1654-től haláláig Besztercebányán volt lelkipásztor.

Ir: CPA II. 781.született: 1611-08-20, Viszocsánybelépés: 1630-10-23, Bécsfogadalom: 1646-12-26, Nagyszombat, C. sp.papszentelés: 1642-04-5, Grazmeghalt: 1662-12-11, Besztercebánya