És mi benne Magyarország szerepe? Egyáltalán: beléptünk már az új, poszt-indusztriális korszakba? Hogyan alakul benne az életünk? Ezekre a kérdésekre ad választ Satori legújabb, kétrészes bejegyzésében a jezsuita blogon.
„Ez az én testem, amely értetek adatik” – Jézus ebben a mondatban és a szétosztott kenyérben egész személyét odaadja a tanítványainak. A teljes lelki és testi önátadás, az egyesülés pillanata tehát ez, fejtegeti bloggerünk.
Milyen következtetések vonhatók le ezekből adatokból? A jezsuita.blog.hu legfrissebb bejegyzéséből kiderül!
Augusztus elején Esztergomban Szent Ignác-napi búcsún prédikáltam a vízivárosi templomban rendalapítónk és az Eucharisztia kapcsolatáról. Ebből nőtt ki ez a bejegyzés, amiben a jezsuiták és az Eucharisztia kapcsolatát szeretném körbejárni. Miképp van jelen az eucharisztikus lelkiség a rendalapító Szent Ignác életében, a lelkigyakorlatokban és a jezsuita rend történelmében? Koronkai Zoltán SJ írása a jezsuiták blogjáról.
A jezsuita blog legfrissebb bejegyzésében András Csaba SJ őszinte vallomása olvasható a szerzetesként megélt nemiségről és arról, miként lehet pozitívan tekinteni a nemrégiben ismét felszínre került botrányos szexuális zaklatásokra.
Pacsy legújabb blogbejegyzésében erkölcsfilozófiai, sőt erkölcsteológiai kalandozásokra hív.
Pacsy legújabb posztjában arról a filozófiai és teológiai hipotézisről van szó, miszerint a természetben és a történelemben zajló folyamatokban (az evolúcióban éppúgy, mint az üdvösségtörténelemben) működik egyfajta célra irányítottság, célirányosság, s, hogy ez ki is mutatható.
"Protestáns testvéreink elvitathatatlanul nagy érdeme, hogy a Szentírás keresztény életünk alapvető eleme lett. Mégis, mint az Eucharisztiában hívő keresztények, jó, ha tudjuk, hogy Jézus Krisztus személye az Eucharisztia nélkül értelmezhetetlen" - írja "fityisz" a jezsuita blogon.