Online díjátadóval zárult a 23. Faludi Nemzetközi Filmszemle és Fotópályázat

November 21-én este online díjátadóval zárult a 23. Faludi Nemzetközi Filmszemle és Fotópályázat programja, az eseményen 13 kategóriában díjazták a legjobb alkotásokat. A filmes kategóriák győzteseiről a Pavel Lungin, Radu Jude, Nagy Dénes és Lázár Kovács Ákos alkotta zsűri, a fotós díjakról Haris László, Gábor Enikő és Szamódy Zsolt Olaf fotóművészek döntöttek.

A november 18. és 21. között, kivételesen online megvalósuló, ingyenes vetítéseken a hazai alkotók munkái mellett iráni, orosz, spanyol, francia, ukrán, indiai, török, amerikai és brazil filmekkel is találkozhatott a közönség, emellett filmszakmai és fotós beszélgetéseken is részt vehettek az érdeklődők.

A 23. Faludi Nemzetközi Filmszemlén több mint 120 filmet vetítettek, ebből ötvenet a versenyprogram részeként. A fesztivál négy napja alatt több mint 3500 néző vett részt a programokon.

A rendezvény alapvető célja, hogy a vizuális kultúra világán belül teremtő párbeszédet indítson el társadalmi kérdésekről, és kreativitásra buzdítsa az alkotókat, illetve fontos az is, hogy a pályázók lehetőséget kapjanak a megjelenésre, az egymással és a szakmával való kapcsolatteremtésre, egy olyan tér létrejöttét eredményezve ezzel, amely nyitott a világ, illetve az emberi kapcsolatok megtartó értékeire.

A 23. Faludi Nemzetközi Filmszemle és Fotópályázat díjazottjai

A legjobb kisjátékfilm kategória I. helyezettje: Mehrshad Ranjbar: Talker (Irán)
II. helyezett: Pepe Sapena: A fire in the sun (Spanyolország)
III. helyezett: Roman Sinitsyn: Tha man (Oroszország)

A legjobb televíziós dokumentumfilm díja: Mohi Sándor: Nekem közöm van a világhoz…
A legjobb dokumentumfilm kategória I. helyezettje: Bayram Küçük: Our Only Home (Törökország)
II. helyezett: Szigeti Szenner Szilárd: Gyuri (Románia – Magyarország)
III. helyezett: Svetlana Belorussova: The Nagaibak Cross (Oroszország)

Az animációs / kísérleti film kategória I. helyezettje: Payam Ghanipour: Tannour (Irán)
II. helyezett: Irene Blei: The tree has been planted (Argentína)
III. helyezett: Papp Máté: Winding Down/Nyugovó

A legjobb elsőfilmes rendező díja: Sachin Bhoiraje: Birad (India)
A legjobb filmegyetemi hallgató díja: Bayram Küçük: Our Only Home (Törökország)
A zsűri különdíja: Almási Zsolt: Solitude/Magány
A legjobb színész/színésznő kategória díja: Marta Timofeeva (Svetlana Zheleznova The Liar című filmjében nyújtott alakításáért)
Az ökumenikus zsűri díja: Magda Strzyżyńska: A day like today (Lengyelország)
Az egyetemi zsűri díja: Jesús Martinez: An insured life (Spanyolország)
A középiskolai zsűri díja: Pápai Pici: Varjúháj (Pigeonberry)

A legjobb fotósorozat kategória I. helyezettje: Elmira Khasanova: Nomad family (Nomád család) és Czimbal Gyula: Papszentelés a Verbitáknál (megosztott első díj)
II. helyezett: Szigeti Vajk István: Hit és közösség
III. helyezett: Walton Eszter: Testvérek – játék – nyaralás

 

A zsűri különdíja fotósorozat kategóriában:
Molvay Norbert: Összeszokott mozdulatok
Nagy Gábor: Csönd

A legjobb önálló fotó kategória I. helyezettje: Khaled Farjzadeh: Customs.kuristan
II. helyezett: Saeid Dorrani: Waiting (Várakozás)
III. helyezett: Csoma Zsuzsanna: Utolsó érintés

A legjobb filmes alkotások november 25-ig (szerdáig) megtekinthetők a Faludi Filmszemle YouTube-csatornáján:

https://faludiakademia.hu/winners-of-the-23rd-faludi-international-film-festival-and-photo-competition

A kiállításra kiválogatott fotós pályaművek – köztük a díjnyertes fotók – online megtekinthetők a Faludi Film honlapján: https://faludiakademia.hu/faludi-fotopalyazat-2020/

A filmszemle megvalósulását a Nemzeti Kulturális Alap és a Bethlen Gábor Alapítvány támogatta.

Médiapartnerek: Magyar Katolikus Rádió, port.hu, Funzine

Megosztom ezt a cikket:
Frissítve: 2020. november 23.