„Ma is vannak olyan nők, akik az erőszaktól szenvednek. Ez lehet pszichológiai, verbális, fizikai, szexuális erőszak. Megdöbbentő a megvert, megsértett és megerőszakolt nők száma. A sok nő által elszenvedett rossz bánásmód különféle formái a gyávaság és az egész emberiség lealacsonyodásának megnyilvánulásai. Az áldozatok tanúvallomásai, akiknek van bátorságuk megtörni a csendet, segítségkiáltást jelentenek, amelyet nem hagyhatunk figyelmen kívül.”
Ferenc pápa imaszándékai a 2020-as évre: JANUÁR Evangelizációs: A világbéke előmozdításáért Imádkozzunk, hogy a keresztények, a más vallások követői, és minden jóakaratú ember a békét és igazságosságot mozdítsa elő a világban. FEBRUÁR Egyetemes: A menekültek segélykiáltásának meghallásáért Imádkozzunk, hogy meghalljuk és komolyan vegyük az emberkereskedelem áldozataivá vált menekült testvéreink segélykiáltását. MÁRCIUS Evangelizációs: A kínai katolikusokért Imádkozzunk, hogy a … "Imaszándékok a 2020-as évre" bővebben
Ferenc pápa 2021 első hónapjában a következő szándékra kér imákat: „Istenhez imádkozva és Jézust követve testvérként csatlakozunk azokhoz, akik más kultúrához, hagyományhoz és vallásokhoz tartoznak. Testvérek vagyunk, akik imádkoznak. A testvériség arra késztet bennünket, hogy megnyíljunk mindenki Atyja előtt, és hogy a másikban testvért lássunk, akivel osztozhatunk az életben vagy akivel támogathatjuk egymást, hogy szeressük és megismerjük a másikat.
„Az egyház missziójának szívében az ima áll. Az ima a kulcs ahhoz, hogy párbeszédbe léphessünk az Atyával. Minden alkalommal, amikor elolvasunk egy kis részletet az Evangéliumból, Jézust hallgatjuk, aki szól hozzánk. Beszéljünk Jézussal. Hallgassuk meg és válaszoljunk neki. Ez az imádság. Az imádkozás által megváltoztatjuk a valóságot. És megváltoztatjuk a szívünket. Szívünk megváltozik, amikor imádkozik. Sok mindent megtehetünk, de az ima nélkül nem működik.”
„A mesterséges intelligencia a most megélt korszakváltás alapja. A robotika jobbá teheti a világot, ha egyesül a közjóval. Mert ha a technológiai fejlődés növeli az egyenlőtlenségeket, akkor az nem valós fejlődés. A jövőbeli fejlődés irányuljon a személy és a teremtett világ méltóságának tiszteletben tartására. Imádkozzunk, hogy a robotika és a mesterséges intelligencia fejlődése mindig az ember szolgálatában álljon... mondhatnánk, legyen „emberi” – kéri a pápa novemberi imaszándékában.
Kifacsarjuk a Föld javait, akár csak egy narancsot. Észak országai és vállalkozásai meggazdagodtak, mert kizsákmányolták Dél természetes adottságait, miáltal ökológiai adósságot teremtettek. Ki fizeti meg ezt az adósságot? Ezenkívül az ökológiai adósság növekszik, amikor a multinacionális cégek saját országaikon kívül teszik meg azt, ami a sajátjukban nem megengedett. Felháborító! Ma, nem holnap, ma kell megvédeni felelősséggel a teremtett világot!
A tengerész, a halász és a családjuk élete nagyon kemény. Sokszor kényszermunka jellemzi vagy távoli kikötőkben kell időzni. Az ipari halászat és a környezetszennyezés még bonyolultabbá teszi a munkát. Halászok nélkül a világ számos térségében éheznének. Ferenc pápa szándéka augusztusra: imádkozzunk mindazokért, akik a tengeren dolgoznak és a tengerből élnek, beleértve a tengerészeket, a halászokat és családjukat.
„A családnak sok veszéllyel kell szembenéznie: az élet ritmusával, a stresszel... Előfordul, hogy a szülők elfelejtenek játszani a gyermekeikkel. Az egyház ösztönözze a családokat és álljon melléjük, segítse őket felfedezni olyan utakat, amelyek lehetővé teszik, hogy legyőzzék ezeket a nehézségeket. Imádkozzunk, hogy a mai családokat szeretettel, tisztelettel és tanácsokkal kísérjék, és az államok kiemelten is védelmezzék őket” – kéri júliusi imaszándékában a pápa.