Beszélgetés Makláry Ákos görögkatolikus pappal, a KÉSz elnökével.
Filmvetítéssel egybekötött beszélgetések társadalmi kérdésekről a Párbeszéd Házában.
A részvétel előzetes regisztrációhóz kötött. Regisztráció itt, a Jelentkezem gombra kattintva indítható.
Sorozatunk filmek és beszélgetések metszeteiben születik, alakul. Nem Jézus történeti személyét, hanem a Krisztus ihlette megváltás-utak vászonra fogalmazásait tárja fel, mindezt folyamatosan társadalmunk változásairól, folyamatairól szóló beszédterek közé helyezve. A vetítések utáni beszélgetésekben, a kultúra és a vallás szerves egységében a politika, a gazdaság, a tudomány, a művészet és más részrendszerek avatott és ismert képviselői osztják meg gondolataikat az aktuális film által felvetett társadalmi folyamatokról.
A filmművészek filmjeikkel, a meghívott vendégek véleményeikkel hozzák létre a beszélgetés-tereket. Vetítések és beszélgetések minden hónap utolsó keddjén.
Kísérőfilm: Krzysztof Zanussi: Védőszínek (1977) 97′
A cím arra a jelenségre utal, mellyel a növények és az állatok alkalmazkodnak környezetükhöz. A film fő kérdése mit értsünk emberi alkalmazkodáson a társadalomban. Az egyetemi nyelvésztábor kiváló helyszín egyrészt a hetvenes évek lengyel morális közállapotának bemutatásához másrészt egy docens és egy tanársegéd között kialakuló szellemi párbaj bemutatásával, a kor jellegzetes jellemtípusait és stratégiáit helyezi mikroszkóp alá. A két gondolkodásmód egyike a kíméletlen racionalitásé, mely “terep”-színt ölt, minden helyzethez megalkuvó módon alkalmazkodik, a másik az erkölcsi elvekhez ragaszkodó, önmagához hű maradó idealistáé.
A vetítés utáni beszélgetés meghívott vendége: Makláry Ákos görögkatolikus pap, a KÉSz elnöke
Házigazda: Lázár Kovács Ákos médiakutató és Sajgó Szabolcs SJ
A sorozat következő alkalma:
Június 25. Kommunió
Meghívott vendég: Balog Zoltán, református lelkész
Kísérőfilm: Babette lakomája (r. Gabriel Axel) 1987, 102′